Home / RF Filters / AE2441WN2219
minImg
AE2441WN2219
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2441WN2219
Description:
2441 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 14.803" L x 1.673" W (376.00mm x 42.50mm)
Height (Max) 1.417" (36.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 83MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.441GHz Center