Home / RF Filters / AE2441WN2226
minImg
AE2441WN2226
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2441WN2226
Description:
2441 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.882" L x 1.457" W (124.00mm x 37.00mm)
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 83MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.441GHz Center