Home / RF Filters / AE2480WN2242
minImg
AE2480WN2242
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2480WN2242
Description:
2480 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.882" L x 1.457" W (124.00mm x 37.00mm)
Height (Max) 0.866" (22.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 80MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 2.48GHz Center