AE2975CB1805
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE2975CB1805
Description:
2975 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
User Guide
Insertion Loss 2.8dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.354" L x 0.551" W (34.40mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.228" (5.80mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 20-SMD Module
Bandwidth 320 MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 2.975GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Box
Impedance 50Ohm