AE310B10542
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE310B10542
Description:
310 MHZ LC BANDPASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)
Height (Max) 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 380MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 310MHz Center