AE324WG39PA
Conesys
Product No:
AE324WG39PA
Manufacturer:
Conesys
Description:
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
In Stock : 92
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert G-39
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -65°C ~ 175°C