AE42.5B6100
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE42.5B6100
Description:
42.5 MHZ LC BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.750" L x 1.000" W (95.25mm x 25.40mm)
Height (Max) 0.500" (12.70mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 4MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 42.5MHz Center