AE426B7118
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE426B7118
Description:
426 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 2.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.480" L x 1.470" W (113.79mm x 37.34mm)
Height (Max) 0.620" (15.75mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 16.5MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 426MHz Center