AE6079N2259
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE6079N2259
Description:
6079 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.551" L x 0.945" W (141.00mm x 24.00mm)
Height (Max) 0.642" (16.30mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 75MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 6.079GHz Center