AE60B5304
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE60B5304
Description:
60 MHZ LC BANDPASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)
Height (Max) 1.000" (25.40mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 3MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple 0.1dB
Frequency 60MHz Center