AE770W24-19SW
Conesys
Product No:
AE770W24-19SW
Description:
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 1000VDC
Current Rating (Amps) 23A
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 24-19
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 175°C