AE771L22-41SW
Conesys
Product No:
AE771L22-41SW
Description:
CONN RCPT FMALE 41POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 22-41
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C