AE771W14-19P
Conesys
Product No:
AE771W14-19P
Description:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
In Stock : 180
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-19
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 175°C