AE772L22-55SW
Conesys
Product No:
AE772L22-55SW
Description:
CONN RCPT FMALE 55POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 22-55
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C