AE775L20-41SY
Conesys
Product No:
AE775L20-41SY
Description:
CONN PLUG FMALE 41POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 20-41
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C