AE775L24-31S
Conesys
Product No:
AE775L24-31S
Description:
CONN PLUG FMALE 31POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 24-31
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C