AE776L20-39SW
Conesys
Product No:
AE776L20-39SW
Description:
CONN PLUG FMALE 39POS CRIMP
User Guide
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 20-39
Mfr Conesys
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C