Home / RF Filters / AE942N2242-O
minImg
AE942N2242-O
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AE942N2242-O
Description:
GSM BAND / 925-960 MHZ LC BAND N
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.880" L x 1.380" W (47.75mm x 35.05mm)
Height (Max) 1.012" (25.70mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 34.8MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Ripple -
Frequency 942MHz Center