AFA41405B-100L
ITG Electronics, Inc.
Product No:
AFA41405B-100L
Manufacturer:
ITG Electronics, Inc.
Description:
100.0nH, 15%, 0.23mOhm, 100.0A M
In Stock : 700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 100A
Inductance Frequency - Test 500 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 85 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.189" W (10.20mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.23mOhm Max
Inductance 100 nH