Home / Fixed Inductors / AFDI002120102R2M01
minImg
AFDI002120102R2M01
Chilisin Electronics
Product No:
AFDI002120102R2M01
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Package:
Radial
Description:
INDUCTOR CHOKE
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 40A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 46 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.807" L x 0.787" W (20.50mm x 20.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.58mOhm Max
Inductance 2.2 µH