AFFC-100-08-254-11
Assmann WSW Components
Product No:
AFFC-100-08-254-11
Description:
FFC CABLE 1.00MM 8 CONDUCTOR 254
User Guide
Series -
Length - Exposed Ends 0.138" (3.50mm)
Cable Type FFC, FPC
Length 10.0" (254.0mm)
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.039" (1.00mm)