AGQ21TS24W
Panasonic Electric Works
Product No:
AGQ21TS24W
Description:
RF/Wireless
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 125VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 4.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AGQ TH
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC