Home / DC DC Converters / AHVR15V4KV2R5MAP
minImg
AHVR15V4KV2R5MAP
Analog Technologies
Product No:
AHVR15V4KV2R5MAP
Manufacturer:
Analog Technologies
Package:
4-DIP Module
Description:
I/O Proportional High Voltage
User Guide
Voltage - Input (Max) 15V
Product Status Active
Supplier Device Package 4-DIP Module
Current - Output (Max) 2.5mA
Voltage - Input (Min) 0V
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 70%
Mfr Analog Technologies
Features Adjustable Output
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 4000V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.80" L x 1.70" W x 0.85" H (71.1mm x 43.2mm x 21.6mm)