AIF80A300N-NTL
Artesyn Embedded Power
Product No:
AIF80A300N-NTL
Description:
DC DC CONVERTER 5V 600W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 420V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.55" H (116.8mm x 61.0mm x 14.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 80A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Series AIF (600W)
Power (Watts) 600 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case Module
Efficiency 90%