ALH335K351A082
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
ALH335K351A082
Description:
3.3UF 350VAC 32X37X22MM LS=27.5
In Stock : 118
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.488" (37.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.7 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series ALH
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3.3 µF
Features 85C/85% Humidity