ALH60Y48N
Artesyn Embedded Power
Product No:
ALH60Y48N
Description:
DC DC CONVERTER 1.8V 200W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 60A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series ALH60 (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 89%