AM4000B1250
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM4000B1250
Description:
4000 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
User Guide
Insertion Loss 4dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.339" L x 0.551" W (34.00mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.209" (5.30mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 10-SMD Module
Bandwidth 100 MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 4GHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Box (TB)
Impedance 50Ohm