AM793B1388
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AM793B1388
Description:
793 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 4dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.551" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm)
Height (Max) 0.177" (4.50mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 8-SMD Module
Bandwidth 5 MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 793MHz Center
Filter Type Band Pass
Package Tape & Box (TB)
Impedance 50Ohm