AMA5BK2-050100Y
aimtec
Product No:
AMA5BK2-050100Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector -
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 0.088 lb (40.00 g)
Current - Output (Max) 1A
Series AMA5-Y
Power (Watts) 5 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 60.2" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Standard Number 60950-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC