AMA65BR5-240200Y
aimtec
Product No:
AMA65BR5-240200Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector -
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 0.661 lb (300.00 g)
Current - Output (Max) 2A
Series AMA65-Y
Power (Watts) 48 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 60.2" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 24V
Standard Number 62368-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC