AMC1200SDUBR
Texas Instruments
Product No:
AMC1200SDUBR
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
8-SOP
Batch:
Datasheet:
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
In Stock : 1776
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Output Type Differential
-3db Bandwidth 100 kHz
Slew Rate -
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 5.4mA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOP
Voltage - Input Offset 200 µV
Series -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type Isolation
Current - Output / Channel 20 mA