AME25-3.3SJZ-STD
aimtec
Product No:
AME25-3.3SJZ-STD
Description:
AC/DC DIN RAIL SUP 2X3.3V 13.5W
User Guide
DC Voltage - Input (Max) 305V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.1A
AC Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
DC Voltage - Input (Min) 85V
Efficiency 75%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 1.34" H (70.0mm x 48.0mm x 34.1mm)
Number of Outputs 1
Series AME25-JZ (25W)
Power (Watts) 13.5W