Home / Oscillators / AMPMDDA-21.0000
minImg
AMPMDDA-21.0000
Abracon LLC
Product No:
AMPMDDA-21.0000
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
MEMS OSC XO 21.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series AMPM
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator MEMS
Frequency 21 MHz