Home / Oscillators / AMPMDEB-54.0000T3
minImg
AMPMDEB-54.0000T3
Abracon LLC
Product No:
AMPMDEB-54.0000T3
Description:
MEMS OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 160µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 54 MHz