Home / Oscillators / AMPMDGB-33.333333T
minImg
AMPMDGB-33.333333T
Abracon LLC
Product No:
AMPMDGB-33.333333T
Description:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 160µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 33.3333 MHz