AN77L035M
Panasonic Electronic Components
Product No:
AN77L035M
Package:
3-HSIP
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 100MA 3HSIP
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 69dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 14.14V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 3-HSIP
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Panasonic Electronic Components
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V