AN78L12M
Panasonic Electronic Components
Product No:
AN78L12M
Package:
3-HSIP
Description:
IC REG LINEAR 12V 100MA 3HSIP
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 3.5 mA
PSRR 50dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 3-HSIP
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Panasonic Electronic Components
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V