Home / Fuses / ANM-UL-10A
minImg
ANM-UL-10A
OptiFuse
Product No:
ANM-UL-10A
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE MINI
In Stock : 1890
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Response Time -
Color Red
Approval Agency cURus, UL
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.472" L x 0.157" W x 0.386" H (12.00mm x 4.00mm x 9.80mm)
Product Status Active
Series ANM-UL
Voltage Rating - DC 32 V