Home / Fuses / ANM125-M-5A
minImg
ANM125-M-5A
OptiFuse
Product No:
ANM125-M-5A
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
FUSE AUTO 5A 125VDC BLADE MINI
In Stock : 985
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Response Time -
Color Tan
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 5 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.465" L x 0.157" W x 0.354" H (11.80mm x 4.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Series ANM125-M
Voltage Rating - DC 125 V