Home / RF Antennas / ANT-2.4-WRT-RPS
minImg
ANT-2.4-WRT-RPS
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-2.4-WRT-RPS
Description:
RF ANT 2.4GHZ DOME RP-SMA PNL MT
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination RP-SMA Male
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 0.433" (11.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi
VSWR 1.9
Series WRT
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 2.5GHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features Cable - 216mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3.4dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)