Home / RF Antennas / ANT-433-HESM
minImg
ANT-433-HESM
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-433-HESM
Description:
RF ANT 433MHZ HELICAL SOLDER SMD
In Stock : 1691
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 418MHz ~ 458MHz
Applications Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.350" (8.89mm)
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
VSWR 2
Series HE
Antenna Type Helical
Frequency (Center/Band) 433MHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 1.9dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)