Home / RF Antennas / ANT-433-SPS1-3
minImg
ANT-433-SPS1-3
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-433-SPS1-3
Description:
RF ANT 410/433 MHZ PUCK 3M SMA
User Guide
Frequency Range 430MHz ~ 435MHz
Applications LoRaWAN, LPWA
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination SMA Male
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 0.917" (23.30mm)
Product Status Active
RF Family/Standard General ISM
VSWR 1.7
Series ANT-433-SPS1
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 433MHz
Power - Max 15 W
Mfr Linx Technologies Inc.
Features Cable - 3m
Return Loss -
Package Bag
Gain -1.3dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)