Home / RF Antennas / ANT-859-DBD-DA/W
minImg
ANT-859-DBD-DA/W
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-859-DBD-DA/W
Description:
RF ANT 859MHZ/1.575GHZ DOME SMA
User Guide
Frequency Range 824MHz ~ 894MHz, 1575.42MHz
Applications -
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination SMA Male, BNC
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 2.000" (50.80mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.7, 2
Series -
Antenna Type Dome
Frequency (Center/Band) 859MHz, 1.575GHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features LNA
Return Loss -
Package Box
Gain 2dBi, 5dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)