Home / RF Antennas / ANT-868-CW-HD
minImg
ANT-868-CW-HD
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-868-CW-HD
Description:
RF ANT 868MHZ WHIP STR SMA FEM
User Guide
Frequency Range 820MHz ~ 900MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMA Female
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 2.953" (75.00mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series HD
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 868MHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -0.3dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)