ANT-916-PMB
Linx Technologies Inc.
Product No:
ANT-916-PMB
Description:
RF ANT 916MHZ WHIP RA SCREW-MT
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination Screw-Mount
Mounting Type Panel Mount
Height (Max) 3.543" (90.00mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series PMB
Antenna Type Whip, Right Angle
Frequency (Center/Band) 916MHz
Mfr Linx Technologies Inc.
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)