Home / RF Antennas / ANTX100P113B24003
minImg
ANTX100P113B24003
Pulse Electronics
Product No:
ANTX100P113B24003
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE CAB ADH
In Stock : 4636
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.022" (0.55mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi
VSWR 2.5
Series -
Antenna Type PCB Trace
Frequency (Center/Band) 2.45GHz
Power - Max 1 W
Mfr Pulse Electronics
Features Cable - 100mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 2.8dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)