AOJS50-3.3
ETA-USA
Product No:
AOJS50-3.3
Manufacturer:
ETA-USA
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 33W
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Status Active
Efficiency 73%
Mfr ETA-USA
Features -
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.90" L x 3.82" W x 1.42" H (99.0mm x 97.0mm x 36.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series AOJS50 (50W)
Power (Watts) 33W