AP125C475KQZ2A
KYOCERA AVX
Product No:
AP125C475KQZ2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings COTS
Series FLEXITERM® APS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF