Home / RF Antennas / APAGM2525-S2450
minImg
APAGM2525-S2450
Abracon LLC
Product No:
APAGM2525-S2450
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
RF ANT 2.4GHZ RHCP WIFI/BL PATCH
In Stock : 346
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination Pin
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.157" (4.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi
VSWR 1.5
Series APAG
Antenna Type Ceramic Patch
Frequency (Center/Band) 2.45GHz
Mfr Abracon LLC
Features -
Return Loss -10dB
Package Bulk
Gain 4.5dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)