APKSB25H10002
ITT Cannon, LLC
Product No:
APKSB25H10002
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Description:
CONTACT SOCKET 2.5MM CRIMP GOLD
In Stock : 10829
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Contact Type Socket
Product Status Active
Contact Size 2.5mm
Series APD 4-Way
Type Power, Stamped
Termination Finish -
Wire Gauge or Range - Coaxial -
Contact Material Copper Alloy
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Insulation Support
Package Tape & Reel (TR)
Wire Gauge or Range - mm² 0.5 ~ 1.5mm²